Czym są złogi jelitowe/kałowe?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dieta ma znaczący wpływ na życie i zdrowie człowieka. Nie tylko wpływa na nasz wygląd, ale i na samopoczucie. Smażone potrawy, żywność przetworzona, słodkie i gazowane napoje, produkty pełne cukru i soli – to tylko niektóre grzeszki żywieniowe milionów Polaków, czy także Twoje?

Jeśli w ostatnim czasie zaobserwowałeś u siebie następujące objawy:

 • zmęczenie i wieczna senność mimo odpowiedniej ilości snu i odpoczynku,
 • uporczywe wzdęcia, powracające zaparcia albo biegunki,
 • uczucie przejedzenia nawet po najmniejszym posiłku,
 • zgaga,
 • nieprzyjemny zapach z ust,

to prawdopodobnie jesteś kolejną ofiarą zalegających w jelicie grubym resztek pokarmu, które uwalniają toksyny i wpływają na Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Czym są złogi jelitowe?

Złogi jelitowe to nic innego jak resztki pokarmu, które powinny zostać wydalone, ale z jakichś powodów nie zostały. Nasze jelita nie są prostą, gładką przestrzenią, ale mają mnóstwo zakamarków, które są idealnym miejscem na zaleganie pokarmu. Wtedy, kiedy przemiana materii przestaje działać odpowiednio, a metabolizm zwalnia pojawiają się złogi jelitowe, które zbijają się w kulki kałowe i zalegają w organizmie. Przeciętnie człowiek przechowuje w swoich jelitach od 5 do 7 kilogramów takich złogów kałowych, przypadki skrajne, osoby o dużej otyłości mogą ich mieć nawet 15 kilogramów. Na złogi jelitowe jest tylko jedna rada: zdrowa i zbilansowana dieta. Warzywa, owoce w odpowiednich ilościach, produkty bogate w naturalny błonnik.

Co jeść, by pokonać złogi kałowe?

Roślinna dieta, pełna świeżych warzyw i owoców sprawi, że złogi przestaną zalegać w jelitach. Rośliny mobilizują jelita do działania i wydalania tego, co nie jest potrzebne organizmowi. Warzywa i owoce są lekkostrawne, szybko się trawią, wszyscy, których podstawą diety są warzywa cieszą się świetnym samopoczuciem i piękną sylwetką. Podstawą diety powinny być także produkty bogate w błonnik naturalny. Bardzo niewiele osób pilnuje, by dostarczać w swoim codziennym jadłospisie odpowiedniej ilości błonnika, a to on odpowiada za to, że jelita działają sprawnie i szybko, radzą sobie w wydalaniem resztek pokarmu.

Trudno o błonnik w żywności przetworzonej, ponieważ w trakcie produkcji i obróbki błonnik wytrąca się nawet z najbardziej zdrowych produktów. Dlatego też warto sięgnąć po zdrową mieszankę naturalnych składników pełnych błonnika Fibra Vitale. To specjalnie wyselekcjonowana mieszanka oczyszczająca organizm i jelita ze złogów i toksyn. Siemię lniane, babka płesznik i babka jajowata regulują pracę jelit, zabezpieczają błonę śluzową, skutecznie wymiatają zaległe resztki jedzenia z jelita i nakręcają metabolizm.

Regularne stosowanie mieszanki oczyszczającej sprawi, że poczujesz się lepiej, a efekty będą widoczne jak na dłoni:

 • zapomnisz o zaparciach, biegunkach i wzdęciach,
 • zniknie nieprzyjemny zapach z ust,
 • poziom cholesterolu unormuje się,
 • wrócą Ci siły i energia do działania,
 • poprawi się stan cery,
 • twoja kondycja znów będzie w szczytowej formie.

To wszystko dzięki naturalnej mieszance, która przynosi szybkie i zaskakujące efekty. Nie czekaj, spróbuj!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *