Preparaty oczyszczające organizm

Oczyszczanie organizmu to ostatnio bardzo popularny trend wśród tych, którzy szczególnie dbają o swoje zdrowie. Oczyszczanie jest w ich wypadku elementem towarzyszącym zdrowej diecie i aktywności fizycznej, ale powinny zainteresować się nim także osoby, którzy są trochę na bakier ze zdrowym stylem życia. Coraz więcej słyszy się o zanieczyszczeniach i toksynach, które przedostają się do organizmu człowieka poprzez żywność, wodę czy też powietrze. Wszyscy jesteśmy zagrożeni i wszyscy powinniśmy ratować się kuracjami oczyszczającymi, by usprawnić procesy zachodzące w naszym organizmie i zrobić coś dobrego dla naszego zdrowia.

Każdy organizm bardzo podobnie reaguje na zanieczyszczenia i toksyny z zewnątrz. Związki chemiczne o szkodliwym działaniu sprawiają, że zdrowie zaczyna szwankować, nasze samopoczucie znacznie się pogarsza, a wygląd pozostawia wiele do życzenia. Atakujące organizm toksyny działają wielokierunkowe i zostawione same sobie mogą zaprowadzić prawdziwe spustoszenie nawet u najbardziej zdrowego człowieka. Na szczęście na rynku coraz więcej jest preparatów i substancji, które służą do bezpiecznego oczyszczania organizmu i pozwalają uwolnić organizm od szkodliwych substancji chemicznych i toksycznych na różne sposoby.

Potrzebujesz dogłębnego oczyszczenia organizmu jeśli:

 • czujesz się ciągle senny i zmęczony,
 • cierpisz z powodu zaparć lub biegunek,
 • męczą Cię krępujące wzdęcia, a Twój brzuch przypomina balon praktycznie po każdym posiłku,
 • czujesz się źle psychicznie i fizycznie,
 • często miewasz bóle głowy, a lekarz wykluczył wszelkie podejrzenia neurologiczne, migrenowe i inne,
 • dolegliwości żołądkowe nie pozwalają Ci na normalne funkcjonowanie,
 • cierpisz na chorobę wrzodową,
 • zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem z ust,
 • walczyć z otyłością i dużymi wahaniami wagi,
 • twoja skóra jest szara, zmęczona, pojawiły się wypryski, wysypka.

Skuteczne preparaty oczyszczające organizm – czy takie w ogóle istnieją?

W oczyszczaniu organizmu bardzo ważne jest to, żeby tyle, ile się da wystrzegać się preparatów farmaceutycznych. Wiele osób uważa, że wprowadzanie kolejnej chemicznej substancji – nawet bezpiecznej – do organizmu, by pozbyć się innej jest bezsensownym działaniem i może tylko podwoić zanieczyszczenia zalegające w organizmie. Dlatego też najlepiej jest sięgać po preparaty pochodzenia naturalnego, które swoją moc czerpią z natury, a ich skuteczne działanie jest znane od tysięcy lat. Takie preparaty w bardzo delikatny i bezpieczny, ale i gruntowny sposób oczyszczają organizm: pozbywają się toksyn, złogów jelitowych, nadmiaru wody i szkodliwych związków chemicznych.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów diety o naturalnej proweniencji, które można z powodzeniem stosować w celu oczyszczenia organizmu. Takie preparaty można nabyć zarówno w aptece, jak i w sklepach zielarskich czy sklepach ze zdrową żywnością. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie, które pochodzą z ekologicznych upraw i posiadają europejski certyfikat jakości. Preparaty oczyszczające muszą pochodzić z wiadomego źródła, mimo możliwości przeprowadzenia kuracji w domu  jest to proces długotrwały i taki, który może wywołać różne efekty uboczne. Dlatego też pochodzenie preparatu oczyszczającego gra pierwszorzędną rolę.

Najpopularniejsze preparaty oczyszczające organizm z toksyn i zanieczyszczeń można podzielić na trzy grupy: zioła, tabletki i herbaty. Poszczególne produkty naturalne spełniają się i sprawdzają najlepiej pod różnymi postaciami, dlatego też producenci próbują coraz to nowszych rozwiązań. Oczyszczanie musi być wspomagane zdrową dietą i aktywnością fizyczną na miarę możliwości danej osoby, tylko wtedy przyniesie pożądane efekty.

Preparaty oczyszczające, których działanie jest potwierdzone wieloletnim doświadczeniem wielu osób to:

 • tabletki z zieloną herbatą; zieloną herbatę warto nie tylko pić, ale i łykać, posiada ona mnóstwo przeciwutleniaczy, antyoksydantów, pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy,
 • tabletki z octem jabłkowym; ocet jabłkowy to naturalny suplement, który ma zbawienny wpływ na działanie układu trawiennego, pomaga w pozbyciu się zgagi, przyspiesza metabolizm,
 • herbatka z pokrzywy; poleca się ją wszystkim tym, którzy mają problem z zatrzymaniem wody w organizmie, działa moczopędnie, a wraz z moczem usuwane są z organizmu toksyny i inne szkodliwe związki chemiczne, polecana także w przypadku dolegliwości ze strony układu krążeniowego,
 • naturalne mieszanki ziół z duża zawartością błonnika, na przykład Fibra Vitale, które zawierają siemię lniane, babkę płesznik, babkę jajowatą; pomagają pozbyć się złogów jelitowych, przynoszą ulgę w dolegliwościach żołądkowych,
 • proszek z młodego jęczmienia; jeden z popularnych superfoods, przyspiesza metabolizm, działa regenerująco na układ pokarmowy, wspomaga przemianę materii.

Sięgając po preparaty oczyszczające warto zdawać sobie sprawę z tego, że ich działanie zależne jest także od zmiany nawyków żywieniowych. Lekka i zdrowa dieta roślinna w połączeniu z suplementami potrafi zdziałać cuda – zobacz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *