ziola oczyszczajace na jelita

Zioła oczyszczające organizm z toksyn apteka

Zioła mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Chętnie sięgają po nie wszyscy ci, którzy niekoniecznie chcą stosować preparaty farmaceutyczne, żeby nie faszerować się niepotrzebnie chemią. Wiele ziół ma działanie lecznicze, wiele z nich można stosować dowolnie bez względu na stan zdrowia czy też różnego rodzaju uwarunkowania zdrowotne. Są jednak i takie, których działanie jest na tyle silne, że trzeba z nimi uważać. Wszystkie zioła, które zostały dopuszczone do stosowania zewnętrznego czy też wewnętrznego można kupić w sklepie zielarskim, sklepie ze zdrową żywnością czy też w każdej aptece.

Zioła w celach leczniczych polecają także ci, którzy zajmują się medycyną niekonwencjonalną, niektóre zioła mają udowodnione działanie, ponieważ przeszły testy laboratoryjne, niektóre są im dopiero poddawane. Ze stosowaniem ziół powinny szczególnie uważać kobiety w ciąży, matki karmiące i niemowlęta, a także małe dzieci mniej więcej do 5 roku życia.

Oczyść swój organizm ziołowymi mieszankami

Zioła mają nie tylko działanie lecznicze, pomagają na różne schorzenia czy dolegliwości, ale są też świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Toksyny to dzisiaj potężne zagrożenie, bo są praktycznie wszędzie: w żywności, w kosmetykach, w powietrzu, w wodzie. Bardzo łatwo dostają się do organizmu, miliony ludzi na świecie je cały czas mnóstwo przetworzonej i niezdrowej żywności. Toksyny to prawdziwe zagrożenie dla ludzkości, dlatego trzeba walczyć z nimi już w zarodku.

Wśród ziół skutecznie oczyszczających organizm wymienia się między innymi:

 • cykorię,
 • skrzyp polny,
 • łopian,
 • koper włoski,
 • czarnuszkę,
 • dziurawiec zwyczajny,
 • jeżówkę,
 • morszczyn pęcherzykowy,
 • pokrzywę,
 • korę brzozy,
 • kwiat kocanki,
 • korzeń mniszka lekarskiego,
 • bratek trójbarwny.

To tylko niektóre z tych najbardziej popularnych i łatwo dostępnych w sklepach i aptekach. Zioła oczyszczające organizm z toksyn apteka wydaje bez recepty, co oznacza, że można je kupować w dowolnej ilości i stosować samodzielnie. Warto jednak przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z kimś, kto ma doświadczenie w stosowaniu ziół do oczyszczania organizmu. Ważną informacją jest to, że zioła pomagają w rozpuszczaniu toksyn w wodzie. Toksyny dzięki ziołom wydalane są z organizmu wraz z moczem, z potem czy z zalegającymi złogami jelitowymi.

Odpowiednie zioła pobudzają trawienie, usprawniają działanie układu pokarmowego, działają moczopędnie i tym samym wydalają szkodliwe związki chemiczne z organizmu człowieka. Koper włoski świetnie rozprawi się ze wzdęciami, bólami żołądka, natomiast pokrzywa jest idealna, kiedy mamy problem z zatrzymaniem wody w organizmie. Skrzyp polny polecany jest do wzmocnienia włosów, paznokci i poprawy stanu cery, natomiast łopian poleca się cukrzykom i osobom, które chcą usprawnić swój układ trawienny.

Siła mieszanek ziołowych

Już pojedyncze zioła są na tyle dobrym wyborem, że pomogą rozprawić się z toksynami w organizmie. Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejsze są mieszanki ziołowe, które wykorzystują dobroczynne działanie poszczególnych ziół w walce ze szkodliwymi związkami i działają wielotorowo. Takie mieszanki można zrobić samemu lub skorzystać z już gotowych dobrej jakości, na przykład mieszanek oczyszczających Fibra Vitale, w których wysoka zawartość błonnika skutecznie usprawnia działanie układu pokarmowego, a jak wiadomo – zdrowy żołądek to zdrowe ciało.