Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dieta ma znaczący wpływ na życie i zdrowie człowieka. Nie tylko wpływa na nasz wygląd, ale i na samopoczucie. Smażone potrawy, żywność przetworzona, słodkie i gazowane napoje, produkty pełne cukru i soli – to tylko niektóre grzeszki żywieniowe milionów Polaków, czy także Twoje?

Jeśli w ostatnim czasie zaobserwowałeś u siebie następujące objawy:

 • zmęczenie i wieczna senność mimo odpowiedniej ilości snu i odpoczynku,
 • uporczywe wzdęcia, powracające zaparcia albo biegunki,
 • uczucie przejedzenia nawet po najmniejszym posiłku,
 • zgaga,
 • nieprzyjemny zapach z ust,

to prawdopodobnie jesteś kolejną ofiarą zalegających w jelicie grubym resztek pokarmu, które uwalniają toksyny i wpływają na Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Czym są złogi jelitowe?

Złogi jelitowe to nic innego jak resztki pokarmu, które powinny zostać wydalone, ale z jakichś powodów nie zostały. Nasze jelita nie są prostą, gładką przestrzenią, ale mają mnóstwo zakamarków, które są idealnym miejscem na zaleganie pokarmu. Wtedy, kiedy przemiana materii przestaje działać odpowiednio, a metabolizm zwalnia pojawiają się złogi jelitowe, które zbijają się w kulki kałowe i zalegają w organizmie. Przeciętnie człowiek przechowuje w swoich jelitach od 5 do 7 kilogramów takich złogów kałowych, przypadki skrajne, osoby o dużej otyłości mogą ich mieć nawet 15 kilogramów. Na złogi jelitowe jest tylko jedna rada: zdrowa i zbilansowana dieta. Warzywa, owoce w odpowiednich ilościach, produkty bogate w naturalny błonnik.

Co jeść, by pokonać złogi kałowe?

Roślinna dieta, pełna świeżych warzyw i owoców sprawi, że złogi przestaną zalegać w jelitach. Rośliny mobilizują jelita do działania i wydalania tego, co nie jest potrzebne organizmowi. Warzywa i owoce są lekkostrawne, szybko się trawią, wszyscy, których podstawą diety są warzywa cieszą się świetnym samopoczuciem i piękną sylwetką. Podstawą diety powinny być także produkty bogate w błonnik naturalny. Bardzo niewiele osób pilnuje, by dostarczać w swoim codziennym jadłospisie odpowiedniej ilości błonnika, a to on odpowiada za to, że jelita działają sprawnie i szybko, radzą sobie w wydalaniem resztek pokarmu.

Trudno o błonnik w żywności przetworzonej, ponieważ w trakcie produkcji i obróbki błonnik wytrąca się nawet z najbardziej zdrowych produktów. Dlatego też warto sięgnąć po zdrową mieszankę naturalnych składników pełnych błonnika Fibra Vitale. To specjalnie wyselekcjonowana mieszanka oczyszczająca organizm i jelita ze złogów i toksyn. Siemię lniane, babka płesznik i babka jajowata regulują pracę jelit, zabezpieczają błonę śluzową, skutecznie wymiatają zaległe resztki jedzenia z jelita i nakręcają metabolizm.

Regularne stosowanie mieszanki oczyszczającej sprawi, że poczujesz się lepiej, a efekty będą widoczne jak na dłoni:

 • zapomnisz o zaparciach, biegunkach i wzdęciach,
 • zniknie nieprzyjemny zapach z ust,
 • poziom cholesterolu unormuje się,
 • wrócą Ci siły i energia do działania,
 • poprawi się stan cery,
 • twoja kondycja znów będzie w szczytowej formie.

To wszystko dzięki naturalnej mieszance, która przynosi szybkie i zaskakujące efekty. Nie czekaj, spróbuj!

Oddaj głos na wpis.

Komentarze do “Czym są złogi jelitowe/kałowe?”

 1. bardzo niefajna sprawa nie polecam…miałem złogi kałowe w jelitach przez to, że nie dbałem o siebie. teraz muszę bardzo uważać i jeść raczej lekkie rzeczy. zmieniło się moje podejście do odżywiania. już nigdy nie doprowadzę się do takiego stanu, nie życzę tego nikomu!!

 2. Ostatnio jadłam suszone śliwki na zaparcia, ale nic mi nie pomogło. Ile trzeba jeść tych suszonych śliwek ktoś może powiedzieć?

 3. Możesz też pić zioła FibraVitale. One chyba najlepiej oczyszczają jelita i redukują zaparcia. Ja je piję już od 2 miesięcy i cieszę się bardzo dobrym zdrowiem fizycznym jak i psychicznym 🙂

 4. A znacie jakieś kilkudniowe metody oczyszczania? słyszałam o jakiejś diecie, że pije się sok z jabłek albo coś

 5. I do tego jeszcze wypłuczesz się z witamin i będziesz osłabiona przez wiele dni. Znowu zaczniesz więcej jeść i nabierać apetytu na niezdrowe jedzenie. Lepiej stosować delikatną i lekką dietę a organizm sam się oczyści. Może mu to zajmie trochę dłużej, ale o wiele bardziej bezpiecznie. Im wolniej tym lepiej 😉

 6. Ja odkąd zaczęłam dbać o swoją dietę, czuję się o wiele lepiej i tak „lekko” jak nigdy wcześniej. Myślę, że przez dietę częściowo pozbyłam się złogów w jelitach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *