Sprawne działanie jelit to gwarancja zdrowia, dobrego samopoczucia i świetnego wyglądu. Zalegające w jelitach resztki jedzenia, które powinny zostać wydalone, mają znaczny wpływ na zdrowie każdego z nas. Badania potwierdzają, że praktycznie każdy człowiek przechowuje w sobie od 5 do 7 kilogramów złogów jelitowych, które sprawiają, że działanie całego układu pokarmowego jest całkowicie zaburzone. Złogi jelitowe dają mnóstwo różnych objawów, które często są mylone z innymi dolegliwościami, dlatego tak wiele osób nie znajduje rozwiązania swoich problemów.

Objawy, które świadczą o złym działaniu jelit to między innymi:

 • męczące wzdęcia, bolesne zaparcia lub częste biegunki,
 • przemęczenie i chroniczna senność,
 • brak sił i energii,
 • znaczny spadek kondycji fizycznej,
 • otyłość i gwałtowne wahania wagi,
 • bóle głowy.

Zaburzone działanie układu pokarmowego, a zwłaszcza jelit, sprawia, że organizm jest atakowany przez toksyny. Toksyny uwalniają się w żołądku, bo dostają się tam poprzez żywność. Mimo ciągle rosnącej świadomości społecznej w kwestii zdrowego żywienia, w dalszym ciągu świat boryka się z występowaniem żywności przetworzonej, a sklepowe półki pękają od słodyczy naładowanych cukrem i słonych przekąsek. Praktycznie wszyscy chętnie sięgają po gazowane napoje czy też gotowe dania z pełne konserwantów i barwinków. Taka żywność to zdrowotna pułapka dla organizmu, która usypia czujność układu pokarmowego. Metabolizm zwalnia, resztki przetrawionego pokarmu zalegają w jelitach, a my czujemy się coraz gorzej i przyczyny szukamy najczęściej nie tam, gdzie trzeba.

Jak oczyścić jelita z toksyn skutecznie?

W sytuacji, kiedy w jelitach zalegają resztki pokarmu do wydalenia konieczne jest gruntowne oczyszczenie organizmu. Taka kuracja oczyszczająca to działanie długofalowe, bo polega na zdrowej diecie i zmianie nawyków żywieniowych.

Produkty, które będą sprzyjać dobrej kondycji i oczyszczeniu jelit to przede wszystkim:

 • warzywa i owoce – najlepiej wybierać takie z upraw ekologicznych,
 • oleje z pierwszego tłoczenia jako zdrowy tłuszcza pozytywnie wpływający na pracę procesu trawiennego,
 • produkty bogate w błonnik,
 • zdrowe zboża i kasze: jaglana, gryczana, orkiszowa, owsiana,
 • woda, woda i jeszcze raz: woda,
 • suplementy naturalne taki jak Fibra Vitale, które pomogą szybko usprawnić pracę jelit,
 • zioła i mieszanki ziołowe – niektóre z nich łagodzą dolegliwości żołądkowe, inne usprawniają trawienie, jeszcze inne działają moczopędnie i usuwają z organizmu toksyny,
 • świeże soki warzywne i owocowe (uwaga: należy uważać z ilością owoców w diecie, to bomby witaminowe, ale też bomby pełne cukru).

Innym sposobem na oczyszczenie jelit jest skorzystanie z zabiegu hydrokolonoterapii. Zazwyczaj decydują się na niego osoby, które mają ogromne ilości złogów jelitowych w organizmie, a ich stan zdrowia wymaga szybkiej interwencji. Hydrokolonoterapia jest mimo wszystko nieinwazyjna, bo polega na dogłębnym wypłukaniu jelita wodą. Zabieg mobilizuje układ trawienny do działania i usprawnia metabolizm. Żeby jednak był skuteczny konieczne jest wykonanie całego cyklu od 3 do 5 zabiegów w kilkudniowych odstępach czasu. Wiesz już jak oczyścić jelita z toksyn zatem do dzieła!

Oddaj głos na wpis.

Komentarze do “Jak oczyścić jelita z toksyn?”

 1. Też tak słyszałam, że soki owocowe nie są wcale ok, bo mają dosyć dużo cukru 🙂 Oczywiście raz na jakiś czas można wypić sok prosto wyciśnięty z owoców.

  1. Bo to chyba nie jest jakaś metoda potwierdzona przez lekarzy. Możesz ją robić na własną rękę, ale jeszcze żaden lekarz mi tego nie polecił

 2. Ja też nie jestem przekonana do takich maksymalnych sposobów. Wolałabym już iść na hydrokolonoterapie prowadzoną przez lekarzy. Wystarcza mi zdrowa dieta i picie ziół FibraVitale. Wystarczyło kilka tygodni, żeby zaparcia zniknęły i jelita zaczęły prawidłowo działać 🙂

 3. Tak, ja też o tym słyszałam. Wydaje się to całkiem rozsądny i bezpieczny pomysł. Póki co piję sok z kiszonej kapusty i działa, ale może kiedyś spróbuję wody z miodem jak ten sposób mnie zawiedzie 🙂

 4. Mam wrażenie, że mój metabolizm już nie działa tak jak kiedyś. Kiedyś mogłem jeść wszystko a teraz zaczynają się problemy z żołądkiem. Tez tak macie?

  1. To normalne jeśli źle się odżywiałeś. Organizm może dużo wytrzymać, ale ma swoje granice i teraz je przekroczyłeś, więc organizm daje Ci znać, że czas zmienić sposób odżywiania się bo inaczej będzie tylko gorzej.

 5. O jelita należy dbać bo na starość i tak dużo chorób się zaczyna, więc lepiej nie dowalać sobie jelitami. Zresztą prawidłowo funkcjonujące jelita zwiększają komfort życia 🙂

 6. Dziękuję za artykuł, bardzo przydatne informacje, od dziś przechodzę na dietę! 🙂 Pora tak porządnie oczyścić organizm.
  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *